.senfoni.

İsyan akmış tüm geceler için bir kez daha mırıldanıyorum. Yılgınlık birikiyor, sanki kara gölgeli bulutlar için uydurduğum öykülerden alacağım varmış gibi. Cevaplarına karşılık yorgun düştüğüm yalan dillerle çevriliymiş gibi kuşanıyorum kılıçlarımı. Dilden ırak dağların sarı gün batımlarını bekliyorum; malum bahar kokuları devşiriyor ırmaklar. Nefret biriktiren bu korku ırmaklarında yüzmekten başka şansım yokmuş gibi bulutlar arıyorum tepelerden. Uzaklıkları ölçüyorum rüyaların bitmek bilmediği sarhoşluklarda. Küfür ettiğimi söylüyorlar, söylesinler diyorum. Öfkeli hayaller, bol bilinmeyenler, çıkmaz labirentler, hapsediyorum zihnimi. Akan zaman için yalanlar uydurmak gerek, kandırıldığımız hikayelerin süslü sonlarında ölümü hazır beklemek için. Ağıtlar barınmış uzaktan kokusu duyulan ateşin kıvılcımlarında.

İşte sevgilim, bu puslu kış masallarının da sonuna geldik. Yüzümüze bakan her bir deli gülüyor ya bize, gülsün sevgilim. Diken tutmuş korkak geceler, hayaletler ve orospular için doğuruyor güneş, heybetine kucak açmış baharlara lanet olsun.  Çığlıklar sıkışmış duvarlara akıl denen zindanların, kayboluyorum bu akşam. Eğer sorarlarsa beni, kanatlarını bırakıp gitti dersin akılsız çıraklara. Naralar ata ata dolaşan korkaklık tohumları buluyorum cigarası bozuk ayyaşların ıslak cümleli ağızlarında. Yavşak kentin siyah sokaklarında dolanan rüzgarın sesleri duyuluyor buradan bak dinle. Sanki beni arıyorlar sevgilim, sanki bu boş cümlelerin gerçek olduğuna inandığımız gibi bağırıyorlar bu uğultular. Soylu bir fahişenin dudakları arasından çıkıyor soysuz hikayemiz. Yalın ayak dolanıyoruz hiçlik uykusuna yatmış  bir rüyanın içinde.

Eğer sorarlarsa beni, o kırık, o paslı limanlara gitti dersin yalan rüzgarlara, boş boğazlara, yalnızlık cellatlarına. Bulduklarında cesedimi, beyaz ırmakların güneşe değmiş parıltılarına saklanmış olacağım sevgilim. Hayallerim aklımı kaçırdığı geceler geleceğim yanına söz.

İşte o gecelerde sevgilim; yeterki bekle beni. Belki bir kez daha mırıldanırız delicesine bağırarak, yaşanmayan tüm mutluluklarımız için.

Leave a Reply

three × 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.